Jak to brzmi?

Tak – standardowa synteza mowy Android nie brzmi imponująco, ale będziesz bardzo zaskoczony gdy użyjesz go z IVONA. Posłuchaj próbki możliwości.

Jak skonfigurować mechanizm syntezy mowy?

Uwaga: przy pierwszym uruchomieniu syntezy mowy program moze poprosić o instalację wymaganych elementów mechanizmu syntezy mowy.

W jaki sposób umieścić książkę na telefonie?

Wystarczy skopiować ją do pamięci telefonu lub na kartę. Aplikacja domyślnie poszukuje książek w folderze /sdcard/books, ale możesz umieścić książki w dowolnym miejscu. Aktualnie aplikacja obsługuje pliki z rozszerzeniem „.epub” oraz „.txt” kodowane w UTF-8. Do konwersji z innych formatów na UTF-8 można zastosować dowolny program – np. edytor tekstowy Notepad++ (opcja Format/Konwertuj na format UTF-8).

Jak wyświetlać okładkę książki?

Należy – obok pliku .txt książki umieścić plik z okładką o takiej samej nazwie (ale z odpowiednim rozszerzeniem). Przykładowo dla pliku „Alicja w kraine czarów.txt” przygotuj plik „Alicja w kraine czarów.png” i umieść obydwa w tym samym katalogu. Program wyświetla okładki w formatach .jpg, .jpeg, .png.

Czy mogę użyć ReadBoox do czytania stron internetowych?

Tak – zobacz na poniższych przykładach, w jaki sposób użyć do tego ReadBoox.

Czy mogę użyć ReadBoox do przeczytania plików na moim telefonie?

Poza możliwością otwarcia plików w samym programie, ReadBoox może odczytywać pliki jako domyślny program. Otwórz dowolny eksplorator plików (np. standardowy dla Android), wybierz właściwy plik. Ukaże się okno wyboru aplikacji, która ma zostać użyta do odczytania pliku – wybierz ReadBoox. Jeżeli zaznaczysz opcję „Użyj domyślnie tej aplikacji” – ReadBoox w przyszłości będzie stosowany do otwarcia plików domyślnie, bez konieczności wskazywania na liście.

Dlaczego widzę reklamy?

Ze względu na ograniczenia Google Market aktualnie nie oferujemy wersji płatnej programu bez reklam. Widoczne reklamy stanowią wsparcie rozwoju aplikacji.

Czy ReadBoox chroni moją prywatność?

Dokładamy wszelkich starań, aby program spełniał oczekiwania użytkowników. W tym celu ReadBoox może przesyłać informacje na temat sposobu użytkowania do serwisów zewnętrznych (np. Google Analytics). Informacje te będą pomocne przy dalszym rozwoju programu i nie będą używane w innym celu.

Mojego pytania nie ma na liście

Jeśli masz do nas inne pytania, problemy, a zwłaszcza miłe słowa – zapraszamy do kontaktu.